Aktualności

Zrezygnujmy z rodzinnych odwiedzin i w tym roku Święta Wielkiej Nocy spędźmy z domownikami!

Przed nami Święta Wielkanocne, czas rodzinnych spotkań i odwiedzin. Jednak w tym roku z uwagi na panującą pandemię COVID – 19 dla bezpieczeństwa swojego, bliskich i innych osób musimy zmienić nasze świąteczne zwyczaje. Policjanci życząc mieszkańcom powiatu zamojskiego dużo zdrowia i optymizmu apelują o zostanie w domu i zrezygnowanie z odwiedzin bliskich.

Policjanci zamojskiej komendy z okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych mieszkańcom naszego powiatu życzą dużo zdrowia i tak nam wszystkim potrzebnego optymizmu, spokoju i nadziei na lepsze jutro. W tym wyjątkowym czasie Świat Zmartwychwstania Pańskiego życzą również głębokiej wiary, że trudny dla nas wszystkich czas szybko minie, a budząca się do życia wiosna pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. 

Panująca w naszym kraju pandemia wymusza na nas wszystkich zmianę okoliczności, w jakich każdego roku spędzaliśmy święta. Dla bezpieczeństwa naszego i naszych bliskich powinniśmy być odpowiedzialni i spędzić ten świąteczny czas w gronie najbliższych domowników. Zostańmy w domach, zrezygnujmy z rodzinnych odwiedzin!

Policjanci każdego dnia przypominają o wprowadzonych zakazach i ograniczeniach. Dyscyplinują nieodpowiedzialne osoby, które łamiąc zakazy narażają nas wszystkich na niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się epidemii. Na ulicach miejscowości powiatu zamojskiego mundurowi będą obecni także w dni świąteczne. Jednak, aby walka z COVID – 19 była skuteczna potrzebna jest ludzka solidarność, współpraca i zaangażowanie nas wszystkich, również mieszkańców. Wspólnie możemy sprawić, że trudny czas szybko minie. Maksymalnie ograniczmy, więc przemieszczanie się, stosujmy się do zaleceń i reżimu niespotykania się.
D.K-B.