Jazdę zakończył w przydrożnym rowie
61-latek kierując samochodem osobowym w Borowinie Sitanieckiej wjechał do przydrożnego rowu. W organizmie miał blisko promil alkoholu. Okoliczności i szczegółowy przebieg kolizji wyjaśniają policjanci. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów.
Wczoraj wieczorem dyżurny zamojskiej policji poinformowany został, że w miejscowości Borowina Sitaniecka (gmina Zamość) w przydrożnym rowie stoi samochód marki Pontiac.
Mundurowi potwierdzili zgłoszenie i wstępnie ustalili, że kierujący osobówką stracił panowanie nad samochodem i zjechał do przydrożnego rowu uszkadzając przy tym słupki ogrodzeniowe oraz betonowy przepust. Po tym kierujący oddalił się. Policjanci ustalili właściciela samochodu, to 61-letni mieszkaniec gminy Sitno. Rozmawiając z mundurowymi mężczyzna potwierdził, że on kierował autem. Powiedział, że w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń, nie potrzebował pomocy medycznej, więc poprosił przypadkowo napotkaną osobę o podwiezienie do domu. W czasie rozmowy z policjantami 61-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu.
Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali czynności procesowe, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. 61-latek został poddany badaniu retrospektywnemu, które pozwoli na ustalenie jego stanu trzeźwości w czasie zdarzenia. Okoliczności kolizji wyjaśniają policjanci prowadząc w tej sprawie postępowanie. 61-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenie mienia.
Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.
Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu apelujemy o trzeźwość za kierownicą. Pijany kierowca na drodze stwarza zagrożenie dla siebie i każdego napotkanego uczestnika ruchu. Świadomość kierowcy po alkoholu jest ograniczona, reakcje opóźnione. Taki kierujący nie potrafi szybko i bezpiecznie zareagować na przeszkodę lub nagłą utratę panowania nad kierownicą.
starszy aspirant Dorota Krukowska- Bubiło