Aktualności

Zatrzymani odpowiedzą za kradzieże katalizatorów

Kryminalni z Zamościa zatrzymali trzech mieszkańców powiatu chełmskiego podejrzanych o kradzieże katalizatorów. Sprawcy ukradli łącznie 12 katalizatorów z zaparkowanych samochodów na terenie powiatu zamojskiego oraz krasnostawskiego. Zatrzymanym w wieku 20, 23 i 26 lat śledczy przedstawili zarzuty kradzieży. Teraz ich losem zajmie się sąd, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z zamojskiej komendy Policji pracowali nad sprawami kradzieży katalizatorów. Z przyjętych przez mundurowych zawiadomień o przestępstwach wynikało, że sprawcy w styczniu i lutym bieżącego roku ukradli łącznie 12 katalizatorów z zaparkowanych samochodów na terenie Zamościa, Szczebrzeszyna oraz Krasnegostawu. Stróże prawa ustalili, że sprawcy typowali interesujące ich auta, a następnie wycinali z nich katalizatory. Wartość poniesionych strat pokrzywdzeni łącznie wycenili na kwotę ponad 19 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że związek z tymi przestępstwami mają trzej mieszkańcy powiatu chełmskiego. Mundurowi ustalili także, że podejrzani przebywają na terenie gminy Zamość. Kryminalni zatrzymali ich w mieszkaniu jednej z miejscowości tej gminy i doprowadzili do komendy. W mieszkaniu policjanci odnaleźli również przedmioty służące do kradzieży katalizatorów oraz narkotyki.

Zatrzymani w wieku 20, 23 i 26 lat zostali przesłuchani, śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży 12 katalizatorów. Jeden z nich, 26-latek odpowie również za posiadanie środków odurzających, które miał przy sobie w czasie zatrzymania.  

Za kradzież cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających można trafić do więzienia na 2 lata.

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło

 

Powrót na górę strony