Policjanci uczyli jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Policjanci uczyli jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię

Data publikacji 11.03.2021

Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego przypomnieli uczniom jak właściwie przechodzić przez jezdnię oraz być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Spotkanie odbyło się z okazji uroczystego otwarcia przejścia dla pieszych w Zamościu przy ulicy Świętego Piątka, którędy każdego dnia chodzą do szkoły uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 6. Wyposażenie przejścia w sygnalizację świetlną znacznie podniosło poziom ich bezpieczeństwa.

Dla policjantów z ruchu drogowego zamojskiej komendy bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza tych najmłodszych jest priorytetem. W czasie codziennych służb zwracają uwagę na niechronionych uczestników ruchu, dbając o to aby każdy pieszy bezpiecznie mógł przemieszczać się po naszych drogach.

Dlatego też z wielkim zaangażowaniem włączyli się w realizację inwestycji w Zamościu na ulicy Świętego Piątka, gdzie powstało bezpieczne przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. W przebudowę przejścia zaangażowanych było wiele podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach naszego miasta. Ta inwestycja ma dodatkowe bardzo ważne znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Z przejścia tego bowiem każdego dnia korzystają uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej numer 6. Teraz uczniowie bezpiecznie będą mogli chodzić do szkoły i wracać z zajęć do domu.

Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie przejścia. Wzięli w nim udział przedstawiciele podmiotów zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia. Obecny był między innymi Wiceprezydent naszego miasta, dyrektorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu oraz Zarządu Dróg Grodzkich, przewodnicząca osiedla Świętego Piątka, jak również dyrekcja i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej numer 6 oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy.

Jednak najważniejszymi uczestnikami uroczystego otwarcia przejścia byli uczniowie podstawówki, którzy na co dzień z niego korzystają. Najmłodsi pod czujnym okiem policjanta i zgodnie z jego wskazówkami przechodzili przez nowe przejście, ucząc się jednocześnie jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Podczas wczorajszej uroczystości policjanci i pracownicy WORD w Zamościu wszystkim uczniom klas I – III Szkoły Podstawowej nr 6 przypomnieli zasady właściwego i bezpiecznego zachowania się na drodze. Rozdając odblaskowe gadżety mówili również o tym, jak ważne jest bycie widocznym na drodze. Prelekcje zakończyły się wręczeniem pucharów, nagród i upominków dla tych uczniów, którzy wzięli udział w organizowanych przez zamojski WORD, Policję i szkołę konkursach. Najmłodsi uczniowie mieli możliwość zaprojektowania odblasku. Zadaniem dla tych nieco starszych, z klas II było namalowanie swojej bezpiecznej drogi do szkoły, natomiast uczniowie z klas III mogli wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Dodatkową atrakcja dla uczniów było rozstawione w sali gimnastyczne szkoły pluszowe miasteczko ruchu drogowego. Dzieciaki zamieniły się w pieszych oraz kierujących pluszowymi pojazdami. Przez zabawę uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

straszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło

  • zdjęcie grupowe stojące na chodniku osoby dorosłe oraz dzieci
  • policjant stojący przed przejściem dla pieszych oraz grupa dzieci w kamizelkach odblaskowych
  • policjant i grupa dzieci z opiekunką przed przejściem
  • policjant i pracownik WORD w czasie prelekcji