Odpowiedzą za kierowania w stanie nietrzeźwości - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Odpowiedzą za kierowania w stanie nietrzeźwości

Nietrzeźwy kierujący to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Niestety pomimo ciągłych apeli o trzeźwość na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy pomimo wypitego alkoholu siadają za kierownicę. W miniony weekend w powiecie zamojskim policjanci ujawnili kilku takich nieodpowiedzialnych kierowców. Zatrzymany do kontroli drogowej 51-latek w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Tyle samo alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami miał 25-letni kierujący dacią. A prawie promil alkoholu - 49-latek, który usiadł za kierownicę renault.

Nietrzeźwy kierowca to potencjalne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Dlatego też policjanci dbając o bezpieczeństwo na naszych drogach sprawdzają stan trzeźwości kierujących. W większości przypadków kierujący są odpowiedzialni i nie siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Niestety zdarzają się i tacy, którzy nie zwracając uwagi na obowiązujące prawo oraz stwarzane zagrożenie dla siebie i innych - kierują w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę policjanci z Miączyna w Niewirkowie zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Styl jazdy kierującego wydał się bowiem mundurowym podejrzany. Nie pomylili się, siedzący za kierownicą 51-latek z gminy Miączyn w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał również 25-latek z gminy Zamość, który również w niedzielę w Wólce Wieprzeckiej kierował dacią. Ponadto siadając za kierownicę złamał sądowy zakaz do kierowania pojazdami.

Natomiast dzisiaj niepewny styl jazdy kierującego renault wzbudził podejrzenia patrolujących ulice miasta policjantów z Krasnobrodu. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że kierujący autem 49-latek z gminy Krasnobród w organizmie miał prawie promil alkoholu.  

W czasie weekendowych służb policjanci ujawnili także nietrzeźwych rowerzystów. W Szczebrzeszynie policjanci z ruchu drogowego skontrolowali 40-letniego kierującego jednośladem. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości odpowie też 51-latek z gminy Łabunie. Wykonane przez miejscowych policjantów badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu.

Ujawnieni przez policjantów nietrzeźwi kierujący pojazdami odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 2, czasowa utrata prawa jazdy oraz obowiązek wpłaty pieniędzy w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych na określony przez sąd cel. Kierowanie jednośladem po wypiciu alkoholu też jest zabronione. To wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywny.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło