Niewybuch odnaleziony na polu - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Niewybuch odnaleziony na polu

Mieszkaniec gminy Miączyn odnalazł niewybuch. O znalezisku powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli teren, aby nikt z osób postronnych nie zbliżał się do niewybuchu. Patrol saperski zneutralizował zagrożenie.

Wczoraj oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na polu w miejscowości Kotlice - Kolonia (gmina Miączyn) odnaleziono niewybuch. Pozostałość po II wojnie światowej odnalazł wykonujący prace polowe mieszkaniec tej miejscowości.

Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu. Na miejsce skierowano również patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze sprawdzając teren nie odnaleźli innych pocisków, a ten wcześniej odnaleziony zabrali do zniszczenia.

Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć, zadbać, aby nikt się do niego nie zbliżał i natychmiast powiadomić policjantów. 

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło