Wypadek z udziałem motocyklisty. Apelujemy o ostrożność na drodze - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

Wypadek z udziałem motocyklisty. Apelujemy o ostrożność na drodze

32-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala, po tym jak na łuku drogi w miejscowości Świdniki stracił panowanie nad motocyklem, zahaczył o krawężnik i przewrócił maszynę. Powodem była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się 32-latek, niedostosowana do panujących na drodze warunków. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Do wypadku doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Świdniki (gmina Miączyn). Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem marki Honda na łuku drogi nagle stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku tego zjechał na pobocze, zahaczył o krawężnik chodnika i doprowadził do przewrócenia się maszyny.  Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się kierujący motocyklem, 32-letni mieszaniec Zamościa.

Kierowca hondy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Szczegółowy przebieg wypadku ustalają policjanci i apelują o ostrożność na drodze. Nadmierna prędkość niedostosowana do panujących warunków drogowych może mieć tragiczne konsekwencje. Potencjalnym zagrożeniem dla motocyklistów są także uszkodzenia asfaltu, piach na jezdni oraz wzmożony ruch. Wystarczy chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrotka na jednośladzie jest pewna. Dlatego też do miłośników motocyklowej jazdy apelujemy o rozsądek, poszanowanie zasad ruchu drogowego oraz dalekowzroczność w swoim zachowaniu.  

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło