32-latek odpowie za rozbój - Aktualności - KMP Zamość

Aktualności

32-latek odpowie za rozbój

Policjanci zatrzymali 32-latka, który dokonał rozboju na mieszkańcu gminy Zamość. Podejrzany pobił pokrzywdzonego i zabrał mu portfel i telefon. Do rozboju doszło po tym jak wcześniej wspólnie spożywali alkohol. 32-latek za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. Usłyszał już zarzut i został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z zamojskiej komendy pracowali nad wyjaśnieniem zgłoszonego kilka dni temu rozboju. Pokrzywdzony 37-latek z gminy Sitno powiadomił, że został pobity, skradziono mu też portfel, w którym były pieniądze i dokumenty oraz telefon. Opisując zdarzenie pokrzywdzony powiedział, że przebywając na jednym z zamojskich osiedli poprosił nieznanego mężczyznę o kupienie alkoholu, ten spełnił jego prośbę. Towarzyszył mu również podczas spożywania trunku. Po tym nieznajomy pobił pokrzywdzonego a następnie zabrał mu portfel i telefon.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili podejrzanego o rozbój. 32-latek z gminy Zamość został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzut rozboju. Prokurator zdecydował, że 32-latek do rozprawy będzie objęty policyjnym dozorem. Podejrzany był już wcześniej prawomocnie skazany za podobne przestępstwa, odpowie więc w warunkach recydywy.

Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę nawet 12 lat pozbawiani wolności. 

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło