Aktualności

Uczestnicy ruchu zareagowali, dzięki temu nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za jazdę na „podwójnym gazie”

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda dla dwóch nietrzeźwych kierowców. 57-latek kierując samochodem marki Hyundai miał poważne problemy z jego opanowaniem. Zauważył to inny uczestnik ruchu, który powiadomił służby i nie pozwolił 57-latkowi odjechać. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 3 promile alkoholu. Niewiele mniej, bo prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 60-latek. On kierując renault „wężykiem” jechał Drogą Krajową numer 17. Kiedy zjechał na parking świadek zdarzenia powiadomił policjantów. Obaj nietrzeźwi kierujący poniosą konsekwencje prawne swojego postępowania.

W miniony weekend dwukrotnie uczestnicy ruchu zareagowali na kierujących, którzy stwarzając zagrożenie na drodze kierowali samochodami po wypiciu alkoholu. W pierwszym przypadku mieszkaniec Lublina powiadomił służby o tym, że na ulicy Okrzei w Zamościu zatrzymał pojazd marki Hyundai. Powodem było dziwne zachowanie kierującego, który nie potrafił opanować samochodu. Policjanci z ruchu drogowego, którzy podjęli interwencję potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Badanie stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą hyundaia 57-letniego mieszkańca naszego miasta wykazało ponad 3 promile alkoholu.

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło również w Sitańcu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że widział jak kierujący osobowym renault „wężykiem” jechał Drogą Krajową numer 17 w kierunku Zamościa. W Sitańcu wjechał na parking przy sklepie. Wówczas zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił służby. Dyżurny zamojskiej Policji po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce interwencji skierował patrol ruchu drogowego. Podczas przeprowadzania badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, iż kierujący renault 60-latek z gminy Stary Zamość w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu.

W obu przypadkach nietrzeźwym kierującym policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Wkrótce za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, utratą prawa jazdy oraz obowiązkiem wpłaty pieniędzy w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych na określony przez sąd cel.

Nietrzeźwi kierowcy są dużym zagrożeniem. Współodpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze zobowiązuje wszystkich uczestników ruchu do tego, aby eliminować takie zagrożenia. Zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę pijanego kierowcy ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo nas wszystkich. A postawa osób, które reagują zasługuje na uznanie.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony