Aktualności

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy audi

Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 35-latek. Mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu przyjechał audi pod jeden z zamojskich hoteli. Zauważył to zgłaszający i w obawie o bezpieczeństwo użytkowników ruchu powiadomił służby. 35-latek ze swojego postępowania wytłumaczy się w sądzie.

O nietrzeźwym kierującym dyżurny zamojskiej Policji dowiedział się w niedzielny wieczór. Zgłaszający poprosił o przyjazd policjantów na parking jednego z hoteli na terenie miasta. Powiedział również, że zablokował możliwość odjechania kierowcy audi, który kompletnie pijany chwilę wcześniej przyjechał i teraz zdecydował się wyruszyć w dalszą drogę.

We wskazane miejsce dyżurny skierował patrol. Policjanci potwierdzili stan nietrzeźwości kierującego audi. 35-latek z powiatu ciechanowskiego w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Okazało się, że zamierzał przenocować w hotelu. Jednak wcześniej postanowił pojeździć po mieście. Wracającego z przejażdżki kierowcę audi zauważył zgłaszający, widząc w jakim stanie jest 35-latek zablokował mu wyjazd, tak aby kierujący audi nie mógł opuścić parkingu i poczekał na mundurowych. 

35-latek został zatrzymany, po nocy w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Karą za tego typu przestępstwo jest pozbawienie wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15 oraz obowiązek wpłaty na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej nawet 60 tysięcy złotych.

Współodpowiedzialność za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jaką wykazał się zgłaszający zasługuje na słowa uznania. Mając świadomość zagrożeń stwarzanych na drodze przez nietrzeźwych kierowców - zareagował i powiadomił służby. Być może jego telefon uratował życie kierującego audi lub też życie innej osoby, którą przypadkiem na swojej drodze napotkałby pijany kierowca.

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony