Aktualności

Wybuch gazu podczas naprawy seata

Dwaj mężczyźni w wielu 27 i 48 lat zostali ranni w wyniku pożaru, do którego doszło po wybuchu ulatniającego się z instalacji seata gazu. Z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Mężczyźni w czasie zdarzenia w garażu na jednej z posesji w gminie Zamość naprawiali samochód. Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci.

Wczoraj w godzinach popołudniowych do dyżurnego zamojskiej policji wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu na posesji w miejscowości Sitaniec – Wolica (gmina Zamość) i znajdującego się tam samochodu . Akcję ratunkowo – gaśniczą przeprowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bortatyczach. Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że dwaj mieszkańcy gminy Zamość w garażu naprawiali zainstalowaną w seacie instalację gazową. W trakcie naprawy prawdopodobnie doszło do jej rozszczelnienia. Ulatniający się gaz doprowadził do wybuchu. W ogniu stanął samochód oraz wnętrze murowanego garażu. Garaż ogrzewany był opalanym drewnem piecem.   

Dwaj mieszkańcy gminy Zamość w wieku 27 i 48 lat, który naprawiali samochód zostali poparzeni, załoga karetki pogotowia przewiozła ich do szpitala.  Obrażenia ciała jakich doznali nie zagrażają ich życiu. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że 27-latek był trzeźwy, natomiast 48-latek znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają policjanci i apelują o ostrożność podczas wykonywania tego typu prac.   

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło

 

Powrót na górę strony