Aktualności

Odpowie za sprzedaż podrobionej odzieży

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze Służby Celno – Skarbowej zabezpieczyli blisko 2000 sztuk odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm. Zatrzymali też 42-letniego właściciela towaru, który handlował podrobioną odzieżą na giełdzie w miejscowości Mokre. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zamojskiej komendy oraz funkcjonariusze IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej skontrolowali wczoraj stoiska na giełdzie w podzamojskiej miejscowości Mokre. Zatrzymali tam 42-letniego obywatela Bułgarii, który oferował do sprzedaży odzież z logo znanych, światowych marek. Mężczyzna sprzedawał koszulki, bluzy, skarpetki oraz bieliznę.

Okazało się, że towary te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich znaki zostały użyte bezprawnie. Policjanci zabezpieczyli prawie 2000 sztuk ubrań z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.  

Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego 42-letni właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. W świetle prawa nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Zgodnie z art. 305 ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony