Aktualności

Odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości

Kierujący renault nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu ulicami Zamościa został zatrzymany. Okazało się, że siedzący za kierownicą auta 31-latek w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu, posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast 23-latek kierując oplem na stacji benzynowej przy ulicy Hrubieszowskiej wjechał w śmietnik. W organizmie miał ponad promil alkoholu. O jego wyczynach powiadomił służby pracownik stacji. Obaj nieodpowiedzialni kierowcy poniosą konsekwencje popełnionych przestępstw i ze swojego postępowania wytłumaczą się w sądzie.

Policjanci z ruchu drogowego w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Granicznej w Zamościu postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego renault. Jednak kierujący nie zareagował na wydawane polecenia i podjął próbę ucieczki. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za nim. Kierujący renault zajeżdżał im drogę, co chwilę zmieniając pas ruchu. Został zatrzymany na terenie jednej z posesji. Za kierownicą renault siedział 31-latek z Zamościa. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do sądowych orzeczeń oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Za jazdę na „podwójnym gazie” odpowie również 23-latek z Zamościa. Kierując oplem w niedzielny poranek wjechał w znajdujący się na stacji benzynowej przy ulicy Hrubieszowskiej w Zamościu śmietnik. O zdarzeniu powiadomił służby ratunkowe pracownik stacji, który wyczuł od 23-latka alkohol. Policyjne badanie trzeźwości wykazało w organizmie kierującego oplem ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali 23-latkowi uprawnienia do kierowania. Ze swojego postępowania wytłumaczy się w sądzie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata wiezienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty określonej przez sąd kwoty na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej kwoty do 60 tysięcy złotych. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje odpowiedzialność do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama wysokość kary grozi za złamanie sądowego zakazu.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony