Aktualności

Policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy i zlikwidowali laboratorium, w którym była wytwarzana

Policjanci zabezpieczyli ponad 2 kilogramy amfetaminy i zlikwidowali laboratorium, w którym była wytwarzana. Do sprawy zatrzymany został mieszkaniec powiatu zamojskiego i jego znajomy z powiatu bytomskiego. Obaj usłyszeli zarzuty naruszenia przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zostali też tymczasowo aresztowani.

Policjanci z zamojskiej komendy w piątek skontrolowali pojazd, którym poruszał się 39-latek z powiatu zamojskiego. W czasie sprawdzania wnętrza samochodu odnaleźli tam ponad kilogram białej zbrylonej substancji. Przypuszczając, że są to narkotyki zabezpieczyli substancję. Po wykonanych testach okazało się, że jest to amfetamina. 39-latek został zatrzymany. W toku dalszych czynności kryminalni ustalili ponadto, że to nie jedyne nielegalne substancje, które posiadał zatrzymany. Narkotyki 39-latek ukrył także w kompleksie leśnym jednej z gmin powiatu zamojskiego, blisko 1300 gram amfetaminy schował do plastikowego opakowania po farbie i zakopał w ziemi. I te środki odurzające zostały przez policjantów odnalezione i trafiły do komendy.  

Wspólne działania kryminalnych z zamojskiej i chełmskiej komendy Policji doprowadziły do odnalezienia i zabezpieczenia ponad 2300 gram amfetaminy.  

Przeszukując pomieszczenia gospodarcze należące do 39-latka kryminalni odnaleźli także laboratorium, w którym amfetamina była wytwarzana. Zabezpieczyli tam sprzęt do przetwarzania i pakowania narkotyków, marihuanę oraz ciasteczka z narkotykami. Funkcjonariusze ustalili także, że w nielegalnej produkcji amfetaminy 39-latkowi pomagał wspólnik - 35-letni mieszkaniec powiatu bytomskiego. On również został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Zamościu. W miniony weekend obaj zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Odpowiedzą za to, że wspólnie wytworzyli znaczą ilość środków odurzających w postaci amfetaminy. Ponadto 39-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości tego narkotyku. Wczoraj zamojski Sąd przychylił się do policyjnego i prokuratorskiego wniosku o zastosowanie wobec podejrzanych izolacyjnego środka zapobiegawczego i wydał wobec nich postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z przepisami posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychoaktywnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Natomiast za wytwarzanie środków odurzających w znacznych ilościach i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony