Aktualności

Uwolnili zaplatanego w żyłkę wędkarską młodego łabędzia

Policjant z Nielisza i ratownik WOPR podczas wspólnego patrolu zalewu uwolnili młodego łabędzia, który zaplatał się w zerwaną żyłkę wędkarską. Szybka interwencja miała swój szczęśliwy finał. Łabędź po uwolnieniu swobodnie odpłynął i dołączył do pływającej po zalewie rodziny.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę. Policjant z Posterunku Policji w Nieliszu aspirant Fabian Samulak wspólnie z ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Sylwestrem Tyrką w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” łodzią patrolowali teren zalewu w Nieliszu.

W pewnym momencie ktoś zauważył, że młody łabędź, który pływał po zalewie zaplątał się w zerwaną żyłkę wędkarską. Obok niego pływały dwa dorosłe osobniki i nie pozwalały nikomu zbliżyć się do młodego.  

Policjant i ratownik od razu podjęli działania. Podpłynęli do łabędziątka, delikatnie przytrzymali malucha i odplątali żyłkę, która zahaczyła się o jego nogi. Dzięki szybkiemu działaniu ptak bezpiecznie odpłynął i dołączył do swojej rodziny.

Przypominamy, że dzikie zwierzęta mogą zachowywać się agresywnie. W przypadku odnalezienia rannego lub usidlonego zwierzęcia nie podejmujmy samodzielnych prób jego uwolnienia, poinformujmy o tym odpowiednie służby.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony