Aktualności

Włamywacz usłyszał zarzuty

Policjanci z Nielisza ustalili i zatrzymali podejrzanego o włamanie do sklepu na terenie gminy. 27-latek do wnętrza przedostał się przez dach budynku. Ukradł sklepowy utarg, papierosy i alkohol. Zniszczył sufit, ścianę i wykonane z luksferów okna. Wartość strat właścicielka sklepu oszacowała na łączną kwotę blisko 5 tys. zł. Podejrzany usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Ze swojego postępowania wytłumaczy się w sądzie.

Włamanie do mieszczącego się w jednej z miejscowości gminy Nielisz sklepu spożywczego miało miejsce w nocy z 14 na 15 sierpnia bieżącego roku. Włamywacz do wnętrza przedostał się wyrywając poszycie dachowe i wybijając otwór w płycie kartonowo – gipsowej sufitu. Z wnętrza zabrał 300 złotych utargu, papierosy, alkohol. Zniszczył także ścianę i wykonane z luksferów okna. Pokrzywdzona wyceniła wartość poniesionych strat na łączną kwotę blisko 5000 złotych. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci wykonali czynności procesowe, natychmiast przystąpili też do ustalenia osoby odpowiedzialnej za włamanie.

Wykonane na miejscu włamania policyjne czynności oraz analiza zgromadzonych dowodów naprowadziły policjantów z Nielisza na trop podejrzanego. Pod koniec minionego tygodnia do sprawy został zatrzymany 27-letni mieszkaniec gminy Izbica. Podczas przeszukania miejsca, w którym przebywał mężczyzna policjanci odnaleźli skradzione ze sklepu papierosy.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. W sobotę usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do sklepu. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Ze swojego postępowania 27-latek wytłumaczy się w sądzie. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony