Nietrzeźwi kierujący poniosą konsekwencje jazdy „na podwójnym gazie”
43-latek kierując audi w organizmie miał ponad 2,5 promila. Na skrzyżowaniu ul. Hrubieszowskiej z ul. Spadek doprowadził do kolizji drogowej. Podczas policyjnych kontroli drogowych „wpadli” też inni nietrzeźwi kierujący. 32-letni kierowca pojazdu marki Daewoo w organizmie miał ponad 2,5 promila, a 40-letni kierowca volkswagena – ponad 0,6 promila. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie pojazdem. Jazda w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!
W niedzielę wieczorem dyżurny zamojskiej policji został powiadomiony o kolizji na skrzyżowaniu ulicy Hrubieszowskiej z ulicą Spadek. Skierowani tam policjanci wstępnie ustalili, że kierujący audi A4 jechał ulica Spadek, tuż przed skrzyżowaniem zjechał na lewy pas ruchu i podprowadził do zderzenia ze skręcającym z ulicy Hrubieszowskiej kierującym pojazdem marki Audi A3. W wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń. Jak się okazało kierujący audi A4, który wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu doprowadził do kolizji był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. 43-latkowi z Zamościa policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
W niedzielę za kierownicę po wypiciu alkoholu zdecydował się usiąść także kierujący daewoo. Został zatrzymany do kontroli drogowej w Nieliszu przez miejscowych policjantów. Badanie alkomatem wykazało w wydychanym powietrzu przez 32-latka z Zamościa, który kierował tym pojazdem ponad 2,5 promila.
W ten sam dzień patrol zamojskiego ruchu drogowego postanowił skontrolować stan trzeźwości kierującego volkswagenem. Do kontroli drogowej zatrzymał go na ulicy Granicznej w Zamościu. Siedzący za kierownicą volkswagena 40-latek z Zamościa w organizmie miał ponad 0,6 promila.
Za popełnione przestępstwo nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem. Kara jaka grozi podejrzanemu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to dwa lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązkiem zapłaty na wskazany cel określonej przez sąd kwoty.
Pamiętajmy, że alkohol znacząco zmniejsza szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności.
Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!
aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło