Aktualności

Ponad 600 sztuk skorodowanej amunicji w budynku gospodarczym

Data publikacji 09.10.2022

Na terenie gminy Zamość podczas porządkowania budynku gospodarczego mężczyzna odnalazł amunicję. Nie zwlekając zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił służby. Było tam ponad 600 sztuk skorodowanej amunicji strzeleckiej pochodzącej z czasów II wojny światowej.

W czwartek na pozostałości z czasów II wojny światowej natrafił mieszkaniec Zwierzyńca, który w trakcie wykonywania prac porządkowych w budynku gospodarczym na terenie posesji w gminie Zamość zauważył wiadro wypełnione amunicją.  

Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi z Zamościa. Okazało się, że znalezione przez mężczyznę przedmioty to 647 sztuk skorodowanej amunicji strzeleckiej z czasów II wojny światowej, kaliber 7,9 mm.  Arsenał został zabezpieczony przez mundurowych do czasu przybycia saperów z jednostki wojskowej w Chełmie. Amunicja zostanie zneutralizowana na poligonie. 

Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty są stare to nadal stanowią zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani nie próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń. 

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło  

  • amunicja w wiadrze
Powrót na górę strony