Aktualności

Przedświąteczne spotkanie podsumowujące akcję „Bezpieczny przedszkolak”

Data publikacji 15.12.2022

Policjanci i pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu ponownie spotkali się z przedszkolakami, aby podsumować akcję „Bezpieczny przedszkolak. Spotkanie odbyło się w miłej przedświątecznej atmosferze, były konkursy z nagrodami, zabawa z autochodzikami oraz utrwalenie wcześniej poznanych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych był Mikołaj, który obdarował najmłodszych prezentami.

Organizatorzy akcji „Bezpieczny przedszkolak” wczoraj oficjalnie podsumowali przedsięwzięcie. Wspólna inicjatywa Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz  Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu cieszyła się dużym zainteresowaniem zamojskich przedszkoli. W ramach przedsięwzięcia policjant oraz pracownik WORD odwiedzili 13 placówek z terenu miasta. W czasie spotkań mówili dzieciom jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak właściwie przechodzi przez jezdnię. Omawiali też znaczenie podstawowych znaków drogowych oraz rolę Pana Stopka. Podczas zajęć wykorzystywany był także interaktywny zestaw edukacyjny autochodzik, który przez zabawę wprowadzał dzieci w świat ruchu drogowego. Każdy przedszkolak otrzymywał również odblaskowe gadżety.

zdjęcie grupowe, przedszkolaki ubrane w kamizelki odblaskowe, policjant, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu oraz Mikołaj

Wczoraj policjanci i pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu ponownie spotkali się z przedszkolakami. W siedzibie Ośrodka odbyło się bowiem oficjale podsumowanie akcji. Spotkanie przebiegało w miłej przedświątecznej atmosferze. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych był przechadzający się wśród dzieci Mikołaj. 

Mikołaj daje dziecku kamizelkę odbalskową

Nie zabrakło także edukacyjnych zabaw, dzięki którym dzieciaki bawiąc się utrwalały sobie zasady bezpiecznych zachowań na drodze. 

policjnat i dzieci bawiace się na ninimiasterczku ruchu drogowego

Były konkursy z nagrodami i zabawy z wykorzystaniem autochodzików. 

dzieci w autochodzikach

Dzieciaki otrzymały upominki. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego organizatorzy akcji każdemu dziecku przekazali również odblaskowe gadżety.

policjnat wręcza dzieciom upominki

Prezenty i dyplomy otrzymały także przedszkola uczestniczące w akcji. Przedstawicielom placówek upominki wręczył Pan Marcin Kulig dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu oraz komisarz Marcin Natoniewski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy Policji.

dzieci i ich opiekunowie w czasie przekazywania im prezentów i dyplomów przez organizatorów akcji

Z uwagi na duże zainteresowanie uczestnictwem w akcji „Bezpieczny przedszkolak” również innych placówek z terenu powiatu zamojskiego przedsięwzięcie będzie miało ciąg dalszy. Do przedszkolaków wrócimy prawdopodobnie po zimowych feriach.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło 

  • Mikołaj wręcza dziecku kamizelkę odblaskową, w tle inne dzieci
  • Mikołaj daje dzieciom kamizelki odblaskowe
  • kalendarze i odblaskowe opaski
Powrót na górę strony