Aktualności

Alarm z czujnika czadu obudził mieszkankę płonącego domu

Dzisiaj wczesnym rankiem doszło do pożaru domu jednorodzinnego w jednej z miejscowości gminy Zamość. Na szczęście mieszkankę w porę obudził alarm czujnika czadu. Dzięki temu 79 letnia kobieta zdążyła bezpiecznie opuścić palący się dom i nic się jej nie stało. W trosce o własne bezpieczeństwo, warto w domu zamontować tego typu urządzenia. Czujniki czadu, dymu i gazu mogą uratować życie.

O pożarze domu jednorodzinnego w jednej z miejscowości gminy Zamość służby ratunkowe zostały powiadomione dzisiaj kilka minut po godzinie 4.00. Właścicielkę domu obudził alarm czujnika czadu. Kiedy wyszła z pokoju zauważyła kłęby dymu oraz ogień na jednej ze ścian przedpokoju. Natychmiast zadzwoniła do sąsiadki, która powiadomiła służby. Kobieta o własnych siłach opuściła budynek.  

Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechały służby. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu oraz okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych przeprowadzili akcję ratowniczo – gaśniczą. Drewniany obity sidingiem elewacyjnym parterowy dom częściowo uległ spaleniu. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Mieszkająca tam 79-latka nie potrzebowała pomocy medycznej. Kobietą zaopiekowała się rodzina.

Policjanci na miejscu pożaru wykonali czynności procesowe. Śledczy ustalają okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Zdarzenie to pokazuje jak ważne jest zainstalowanie w domu czujnika czadu, dymu i gazu. To niewielkie urządzenie jest w stanie w porę zaalarmować i uratować zdrowie, a nawet życie nasze oraz naszych bliskich. W trosce o własne bezpieczeństwo, warto je zamontować. Koszty związane z zakupem i montażem w domu tego typu urządzeń są niewspółmiernie niskie do korzyści, jakie daje ich zastosowanie, łącznie z uratowaniem najwyższej wartości, jaką jest życie.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony