Aktualności

Wypadek z udziałem rowerzysty

W Majdanie Wielkim kierujący hondą w czasie wyprzedzania potrącił rowerzystę. Po zderzeniu z pojazdem kierujący jednośladem 47-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Prawdopodobnie rower, którym jechał 47-latek poza odblaskiem nie miał innego oświetlenia. Szczegóły wypadku ustalają policjanci.

Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło wczoraj około godziny 16:30 w Majdanie Wielkim (gmina Krasnobród) w obszarze zabudowanym, na odcinku drogi, gdzie nie ma oświetlenia ulicznego.

Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący osobową hondą jechał od strony Krasnobrodu w kierunku Suchowoli. W tym samym kierunku poruszał się kierujący rowerem. Kierujący hondą wykonując manewr wyprzedzania najechał na tył rowerzysty.

Po uderzeniu przez pojazd kierujący rowerem 47-letni mieszkaniec gminy Krasnobród upadł doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala.

Prawdopodobnie rower był niewłaściwie oświetlony, poza umieszczonym z tyłu odblaskiem nie posiadał innych świateł. Hondą kierował 50-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone przez policjantów badania alkomatem wykazały, że obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny miejsca i pojazdów, rozpytali uczestników, zabezpieczyli ślady. Ustalamy szczegóły zdarzenia.  

Apelujemy o ostrożność na drodze. Przewidujmy zagrożenia na drodze, stosujmy się do znaków i przestrzegajmy prawa drogowego, ponieważ dzięki temu można uniknąć tragedii. Bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa jest właściwe oświetlenie roweru. Kierowcy samochodów dobrze oświetlony rower widzą już z daleka. Mają wtedy czas na reakcję i bezpieczne wyprzedzenie czy też ominięcie rowerzysty. Przypominamy, że do obowiązkowego wyposażenia roweru należy przynajmniej jedno światło przednie białe albo żółte, świecące światłem ciągłym lub migającym oraz przynajmniej jedno światło tylne świecące ciągle lub migająco. Jednoślad powinien być również wyposażony w odblask umieszczony z tyłu roweru.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony