Aktualności

Bezpieczne ferie z zamojskimi policjantami

Jak bezpiecznie wypoczywać podczas zimowych ferii? Na to pytanie odpowiadali policjanci z Zamościa, którzy uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. Jedno z takich spotkań z udziałem policyjnego przewodnika psa służbowego odbyło się w zamojskim przedszkolu „Kangurek”.

Przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku policjanci z zamojskiej komendy spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami, aby porozmawiać o zasadach bezpiecznego zachowania się w czasie zabaw zarówno w domu, jak i w czasie pobytu na zimowiskach. Promowali aktywne formy wypoczynku jednocześnie informując o zagrożeniach i sposobach ich unikania.  

W środę takie spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Zamościa przeprowadził młodszy aspirant Artur Lipski – przewodnik psa służbowego. Wraz ze swoim podopiecznym odwiedził niepubliczne przedszkole „Kangurek”. Z dziećmi rozmawiał na temat właściwego zachowania się w przypadku kontaktu z agresywnym psem. Mówił też o bezpieczeństwie podczas zabaw w domu i na podwórku.

Tematem spotkania było także bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przedszkolaki wspólnie z policjantem przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjant apelował o to, aby w czasie feryjnych spacerów przypominali swoim opiekunom o konieczności zadbania o widoczność na drodze, którą gwarantują odblaski.

Dodatkową atrakcją dla dzieci było spotkanie z policyjnym psem służbowym, który zaprezentował swoje umiejętności. Jak zawsze podczas tego typu spotkań dzieci miały dużo pytań do policjanta dotyczących pracy z policyjnym czworonogiem. Chętnie też dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z opieką nad domowymi zwierzętami.  

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony