Aktualności

Narkotyki w mieszkaniu 24-latka

Policjanci w mieszkaniu 24-latka z Zamościa odnaleźli amfetaminę, haszysz, marihuanę i kokainę. Ich właściciel usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. 24-latek został również tymczasowo aresztowany.

Kryminalni z zamojskiej Policji na początku tygodnia przeszukali mieszkanie, w którym przebywał 24-letni mieszkaniec naszego miasta. W znajdujących się tam meblach odnaleźli foliowe worki a w nich susz roślinny, zbryloną substancję w beżowym kolorze oraz czarny proszek. Odnaleźli również niewielki woreczek ze strunowym zapięciem, w którym była biała substancja.

Znalezione worki wraz z zawartością policjanci zabezpieczyli i przewieźli do komendy.  Wykonane testy wykazały, że są to narkotyki. Łącznie kryminalni odnaleźli blisko 200 gramów amfetaminy, prawie 80 gramów haszyszu, ponad 50 gramów marihuany oraz kokainę. 

24-letni właściciel narkotyków trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało był on również poszukiwany przez Prokuratury w Zamościu i Kaliszu celem ustalenia miejsca pobytu. Zatrzymany wczoraj usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zamościu zatwierdził wniosek Wydziału Kryminalnego zamojskiej jednostki Policji o zastosowaniu wobec 24-latka izolacyjnego środka zapobiegawczego, a zamojski Sąd Rejonowy dzisiaj wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z przepisami posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychoaktywnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło    

Powrót na górę strony