Aktualności

Policjanci rozmawiali z pracownikami Poczty o oszustwach

W związku z powtarzającymi się oszustwami, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie spotkali się z pracownikami zamojskiego Urzędu Pocztowego. Rozmawiali o metodach działania oszustów, o tym jak unikać tego typu zagrożeń i jak reagować w sytuacji, gdy dojedzie do oszustwa. Zaapelowali do słuchaczy o szybką reakcję w sytuacja zauważenia niepokojącej sytuacji, która może świadczyć, że dochodzi do oszustwa.

Wczoraj w siedzibie zamojskiego Urzędu Pocztowego przy ulicy Kościuszki odbyło się spotkanie na temat oszustw seniorów metodą na wnuczka, policjanta, czy też funkcjonariusza CBŚP. Podczas spotkania policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie omówili sposoby działania oszustów.

Uczyli jak rozpoznać próbę oszustwa i jak właściwie na nie reagować. Apelowali, aby w tego typu sytuacjach zachować szczególną ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania, a o podejrzanych telefonach jak najszybciej powiadamiać Policję.

Wiedząc jak ważne są działania profilaktyczne w zakresie zapobiegania oszustwom, policjanci apelowali do pracowników Poczty o to, aby informowali seniorów korzystających z usług placówki o zagrożeniach związanych z tego typu przestępstwami. Uczulali także słuchaczy, aby zwracali szczególną uwagę na nietypowe zachowania seniorów i nietypowe wpłaty dokonywane przez osoby starsze. Dodając jednocześnie, że sprawcy oszustw często są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że ktoś może być ofiarą oszustwa.

Policjanci opowiedzieli też o przypadkach oszustw seniorów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie województwa lubelskiego. Natomiast od słuchaczy usłyszeli historie związane z oszustwami, które przydarzyły się pracownikom Poczty.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony