Aktualności

Nieuczciwy pracownik ukradł firmową kartę płatniczą i wypłacił 10 tysięcy złotych

Zatrzymaliśmy nieuczciwego pracownika jednej z firm działających na terenie Zamościa. Mężczyzna włamał się do znajdującej się w biurze kasetki i ukradł firmową kartę płatniczą, następnie przy jej użyciu z konta firmy wypłacił ponad 10 tys. zł. Groził również szefowi użyciem przemocy, jeśli o jego wyczynach zawiadomi Policję. 40 latek usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z zamojskiej komendy zostali powiadomieni, że w jednej z działających na terenie miasta firm doszło do kradzieży karty bankomatowej. Należąca do przedsiębiorstwa karta płatnicza przechowywana była w metalowej kasetce znajdującej się w pomieszczeniu biurowym firmy. Ktoś otworzył kasetkę, zabrał kartę, a następnie używając jej w bankomacie wypłacił z firmowego konta ponad 10 tysięcy złotych.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że przestępstwa dopuścił się jeden z pracowników. Ustalenia kryminalnych potwierdziły się. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że włamania do kasetki i kradzieży karty płatniczej dokonał 40-letni pracownik firmy, aktualnie mieszkaniec Zamościa.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Część pieniędzy odzyskano. Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do kasetki i kradzieży karty płatniczej oraz dokonania przy jej użyciu włamania do firmowego konta bankowego i wypłaty pieniędzy. 40-latek usłyszał jeszcze jeden zarzut. Okazało się bowiem, że wywierał wpływ na właściciela firmy kierując wobec niego groźby bezprawne. Swoim zachowaniem chciał zmusić pracodawcę do tego, aby o przestępstwie nie zawiadamiał Policji. Prokurator wydał postanowienie obejmując 40-latka policyjnym dozorem. Zobowiązał go również do tego, aby nie kontaktował się i nie zbliżał do pokrzywdzonego właściciela firmy na odległość mniejszą niż 100 metrów. Zakazał również podejrzanemu opuszczać kraj.   

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony