Aktualności

Pijany wjechał do przydrożnego rowu

Nietrzeźwy 62 latek kierując Fiatem na drodze powiatowej w gminie Zamość stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, doprowadzając do przewrócenia się auta. Kierujący w organizmie miał ponad 1,5 promila. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Do zdarzenia na drodze powiatowej między miejscowością Mokre a Żdanów doszło wczoraj około godziny 12:30. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fiatem na łuku rogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie do rowu, gdzie doprowadził do przewrócenia się samochodu. Fiatem kierował 62-letni mieszkaniec gminy Zamość. Podróżował sam, o własnych siłach wyszedł z rozbitego samochodu. Funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol, a przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło, że był nietrzeźwy. 62-latek w organizmie miał ponad 1,7 promila.

Załoga karetki pogotowia przewiozła kierującego do szpitala, po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniósł on poważniejszych obrażeń. Policjanci zatrzymali 62-latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny fiata. Wkrótce mężczyzna poniesie konsekwencje prawne swojego zachowania.  

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat oraz kara pieniężna od 5 tysięcy złotych do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony