Aktualności

Chcąc pomóc partnerowi - wyrzuciła narkotyki przez okno

Zamojscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości mefedronu. Zatrzymali też 18-letnią partnerkę podejrzanego, która na widok policjantów próbowała pozbyć się narkotyków, wyrzucając je przez okno. Za popełnione przestępstwa oboje odpowiedzą przed sądem.

Kryminalni z zamojskiej Policji uzyskali informację, że 23-latek z Zamościa najprawdopodobniej posiada w miejscu zamieszkania środki odurzające. Kiedy policjanci we wtorek weszli do jego mieszkania obecna tam młoda kobieta, chcąc uchronić swojego partnera przed odpowiedzialnością karną, próbowała pozbyć się narkotyków wyrzucając je przez okno. Wyrzuciła też wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków.

Policjanci zabezpieczyli wyrzucone 4 woreczki, w których były środki odurzające. Po badaniach narkotesterem okazało się, że był to mefedron w ilości ponad 150 gramów.

Wyjaśniając szczegółowo okoliczności tej sprawy policjanci ustalili, że właścicielem narkotyków był 23-latek. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zatrzymali też 18-latkę. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

W prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Zamościu śledztwie zarówno kobieta jak i mężczyzna usłyszeli już zarzuty. 23-latek odpowie za posiadania znacznych ilości środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zarzut usłyszała też 18-latka. Kobieta odpowie za zacieranie śladów przestępstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony