Aktualności

Potrącenie pieszej na ul. Kilińskiego

63-letnia mieszkanka Zamościa z obrażeniami ciała trafiła do szpitala po tym jak przechodząc przez jezdnie została potrącona przez kierującą Volkswagenem. Do wypadku doszło w Zamościu na ulicy Kilińskiego. Pojazdem kierowała 31-latka z powiatu biłgorajskiego, była trzeźwa. Ustalamy szczegółowy przebieg wypadku.

Do wypadku z udziałem pieszej doszło w piątek około godziny 16:30 w Zamościu na ulicy Kilińskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca Volkswagenem jechała w kierunku ulicy Piłsudskiego. Piesza przechodziła przez jezdnię od strony przychodni w kierunku domu towarowego. Kierująca nie zauważyła przechodzącej przez jezdnię kobiety i potrąciła ją.

Pieszą, 63-letnią mieszkankę miasta, z obrażeniami ciała załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala, później kobietę śmigłowcem przetransportowano do szpitala w Lublinie.

Kierująca Volkswagenem, 31-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego, była trzeźwa. Od pieszej pobrana został krew, badanie wykaże, czy w czasie zdarzenia była trzeźwa.

Volkswagen, którym kierowała 31-latka został zabezpieczony procesowo. Policjanci na miejscu wykonali czynności procesowe, pracowali tam funkcjonariusze z ruchu drogowego i policjanci dochodzeniowo – śledczy wraz z technikiem kryminalistyki. W sprawie wypadku prowadzimy postępowanie, ustalamy szczegółowy przebieg zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony