Aktualności

Działania „Telefon” na drogach Zamojszczyzny

Na drogach powiatu zamojskiego prowadzimy działania pod kryptonimem „Telefon”. Akcja związana jest z realizowaną w marcu ogólnopolską kampanią informacyjno – edukacyjną pod nazwą „Na drodze patrz i słuchaj”. Policjanci przypominają uczestnikom ruchu drogowego jak ważne jest nie tylko obserwowanie otoczenia, ale również uważne słuchanie tego, co dzieje się na drodze.

„Na drodze patrz i słuchaj” to ogólnopolska akcja informacyjno – edukacyjna, której celem jest uświadamianie uczestnikom ruchu jak ważne jest stosowanie się do  przepisów ruchu drogowego, zachowanie ostrożności oraz koncentracja na drodze. Akcja trwa przez cały marzec.

W ramach akcji „Na drodze patrz i słuchaj” dzisiaj na drogach powiatu zamojskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pod nazwą „Telefon”. Korzystanie z nowoczesnej technologii jest nieuniknione. Jednak trzeba mieć świadomość, że urządzenia typu telefon, tablet czy też „urządzenia GSM” rozpraszają uwagę i korzystanie z nich na drodze może doprowadzić do tragedii.

Dzisiejsze działania policjantów mają na celu uświadamianie kierowcom, że korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji drogowych. Policjanci zwracają również uwagę na zachowanie pieszych, kontrolują czy przechodząc przez jezdnie ich uwagi nie rozprasza korzystanie z telefonu komórkowego. Mundurowi zareagują również widząc pieszego, który przechodzi przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym lub wchodzi na jezdnię wprost przed jadący pojazd.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Dla własnego bezpieczeństwa będąc uczestnikiem ruchu nie tylko obserwujmy otoczenie, ale także z uwagą słuchajmy tego, co dzieje się na drodze.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony