Aktualności

Bezpieczeństwo tematem spotkania policjanta z zamojskimi seniorami

Policjant z zamojskiej komendy spotkał się z seniorami. Słuchaczom przekazał wiedzę na temat oszustw oraz innych zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu. Mówił również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, wskazując jak postępować aby ustrzec się przed oszustwem, czy kradzieżą.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest bardzo ważne. Dlatego policjanci z zamojskiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zasadach bezpieczeństwa. Tym razem funkcjonariusz naszej komendy spotkał się z osobami starszymi, mieszkańcami osiedli spółdzielni mieszkaniowej imienia Waleriana Łukasińskiego.

W tym tygodniu w spotkaniach zorganizowanych pod hasłem „Jestem świadomy – jestem bezpieczny” w świetlicy osiedlowej przy ulicy Orzeszkowej oraz w klubie seniora „Pogodna Jesień” przy ulicy Peowiaków uczestniczył profilaktyk z zamojskiej komendy aspirant sztabowy Dariusz Kuropatnicki.

Policjant stojący przed siedzącymi na krzesłach seniorami, podczas spotkania profilaktycznego.

Policjant przekazał seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta CBŚP” czy „na smsa o niedopłacie”. Zwrócił uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Przestrogi funkcjonariusz poparł licznymi przykładami z praktyki policyjnej. Wyjaśnił też, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych na targowiskach, czy też podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Zachęcał do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności.

W miłej i przyjaznej atmosferze słuchacze dzielili się swoimi spostrzeżeniami, a policjant odpowiadał na liczne pytania związane z tematyką spotkania.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony