Aktualności

Oszustwo na ekogroszek. Uważajmy na fałszywych sprzedawców opału!

Mieszkaniec powiatu zamojskiego stracił ponad 1,5 tysiąca złotych po wpłaceniu pieniędzy na zakup tony ekogroszku. Mężczyzna był przekonany, że transakcji dokonuje z przedstawicielem firmy sprzedającej opał, a w rzeczywistości przelał pieniądze oszustowi. Apelujemy o rozwagę przy tego typu transakcjach.

Do policjantów z Posterunku Policji w Łabuniach zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu ekogroszku przez Internet. Z relacji 60-latka wynikało, że na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł korzystną ofertę sprzedaży opału. Mężczyzna skontaktował się telefonicznie ze sprzedającym i ustalił, że dokona wpłaty 1600 złotych na wskazany numer rachunku bankowego. Niestety zakupiona przez 60-latka tona ekogroszku nie dotarła na miejsce, a  kontakt ze sprzedającym urwał się. Pokrzywdzony nie odzyskał także gotówki. Zorientował się, że padł ofiarą oszusta i powiadomił Policję.

W przypadku transakcji internetowych apelujemy o szczególną ostrożność. Atrakcyjna cena i obietnica błyskawicznej dostawy powinny szczególnie wzbudzić naszą czujność. Decydując się na zakup wybierajmy sprawdzonych, zaufanych sprzedawców, sprawdźmy czy posiadają prawdziwe dane, zweryfikujmy opinie na ich temat i komentarze. Pamiętajmy, że zapłacić za towar możemy również bezpośrednio podczas jego odbioru, szczególnie, jeśli dokonujemy zakupu na wysoką kwotę.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony