Aktualności

Policyjny przewodnik odwiedził dzieciaki z Grabowca

Dzieci z przedszkola i podstawówki w Grabowcu uczestniczyły w spotkaniu z policyjnym przewodnikiem i jego podopiecznym Rubinem. Miały okazję poznać specyfikę pracy przewodnika oraz dowiedzieć się, w jaki sposób należy się zachować w kontakcie z agresywnym zwierzęciem. Podczas spotkania nie zabrakło także porad policjanta dotyczących zasad bezpieczeństwa w szkole, przedszkolu oraz w pobliżu drogi.

Policjant z zamojskiej komendy młodszy aspirant Artur Lipski ze swoim czworonożnym partnerem Rubinem tym razem odwiedził dzieci z Grabowca. Spotkanie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grabowcu, a słuchaczami byli najmłodsi mieszkańcy regionu.

Głównym tematem spotkania były zasady właściwego zachowania się w przypadku ataku agresywnego psa. Policjant uczulał dzieci na to, aby bez wiedzy i zgody właściciela nie głaskały oraz nie bawiły się z psami, których nie znają. Uczestnikom spotkania pokazał także umiejętności swojego czworonożnego partnera.

Spotkanie było też okazją do pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa w szkole, czy w przedszkolu, na drodze i w jej pobliżu. Policjant wskazywał dzieciom zarażenia, z jakimi mogą się spotkać w przypadku nieodpowiedzialnych zabaw w okolicach drogi lub też w czasie przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego niewyznaczonych. Mówił również o bezpiecznym korzystaniu z rowerów. Zachęcając do noszenie odblasków uświadamiał najmłodszym jak ważną rolę dla ich bezpieczeństwa odrywa widoczność pieszego na drodze.

Dzieci z ochotą wysłuchały opowieści policjanta na temat jego codziennej służby z czworonożnym podopiecznym. Dzieciaki miały mnóstwo pytań, zwłaszcza tych dotyczących pracy policjanta z Rubinem.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony