Aktualności

Policyjny technik kryminalistyki na spotkaniu z młodzieżą

Data publikacji 17.05.2023

Policyjny technik kryminalistyki wziął udział w spotkaniu z uczniami klas policyjnych Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu. Młodzieży przybliżył specyfikę swojej pracy oraz opowiedział o służbie w Policji. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, jak przebiega proces rekrutacji do służby w naszej formacji.

Spotkania policjantów z młodzieżą to doskonała okazja, aby w praktyczny sposób przybliżyć specyfikę naszej formacji oraz opowiedzieć o tym, czym zajmują się funkcjonariusze w poszczególnych wydziałach.

Wczoraj z uczniami klas policyjnych Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu spotkał się zamojski technik – aspirant sztabowy Jacek Szumski. W trakcie wizyty zgromadzona młodzież mogła zapoznać się ze sprzętem, wyposażeniem oraz technikami kryminalistyki, które funkcjonariusz wykorzystuje w codziennej służbie. Policjant z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiadał o swojej pracy. Pokazał młodzieży, jak zabezpieczać ślady z różnych przedmiotów oraz jak przebiega proces daktyloskopii. Uczniowie z ogromnym skupieniem słuchali prelegenta, który podzielił się ze słuchaczami swoim doświadczeniem oraz zdobytą podczas wieloletniej służby wiedzą.

W trakcie spotkania poruszono również tematykę związaną z doborem do służby. Przedstawiono, jakie wymogi formalne musi spełnić przyszły kandydat oraz jak przebiegają poszczególne etapy procesu rekrutacji do naszej formacji.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała również informacji na temat pracy policjantów w poszczególnych wydziałach. Z uczniami rozmawiano także na temat zasad etyki zawodowej policjanta i jej roli w naszej służbie.  

Osoby zainteresowane służbą w Policji, dokumenty mogą przesłać lub złożyć osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00, w siedzibie Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ul. Narutowicza 73, numer telefonu 47 811-46-55. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się tutaj.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

  • spotkanie z młodzieżą szkolną, technik wraz z uczennicą w czasie zabezpieczania śladów
  • spotkanie profilaktyczne w szkole z klasą policyjną. Technik kryminalistyki wspólnie z uczennicą przy drzwiach zabezpiecza ślady.
  • uczennica przy użyciu lupy ogląda ślady
  • uczeń przy użyciu lupy ogląda ślady
  • policjant w czasie spotkania profilaktycznego z uczniami  klasy policyjnej
Powrót na górę strony