Aktualności

Potrącenie rowerzysty na skrzyżowaniu

W wyniku potrącenia przez kierującą Daewoo 71-letni rowerzysta trafił do szpitala. Do wypadku doszło w Zawadzie na skrzyżowaniu dróg powiatowej z gminną. Przyczyną zdarzenia było nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania cyklisty na skrzyżowaniu przez kierującą autem. Apelujemy o ostrożność na drodze, stosowanie się do znaków drogowych oraz zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu.

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty doszło wczoraj w Zawadzie na skrzyżowaniu dróg powiatowej z gminną osiedlową. Pracując na miejscu zdarzenia policjanci z zamojskiego ruchu drogowego wstępnie ustalili, że kierująca Daewoo Matiz poruszała się od miejscowości Kąty Pierwsze w kierunku Zamościa. Będąc na skrzyżowaniu zdecydowała się wyprzedzić jadącego tamtędy rowerzystę, który poruszał się w tym samym kierunku i rozpoczął manewr skrętu w lewo.

Po zderzeniu z pojazdem rowerzysta potrzebował pomocy medycznej, załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. 

Daewoo kierowała 37-letnia mieszkanka gminy Biłgoraj, jednośladem jechał 71-latek z gminy Szczebrzeszyn. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci zabezpieczając ślady, wykonując oględziny oraz przesłuchując świadków zdarzenia.

Ustalamy szczegóły wypadku i apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Kierując samochodem zwracajmy uwagę na rowerzystów. Szczególną ostrożność na drodze powinni zachować także cykliści. Bo to właśnie ta grupa - niechronionych uczestników ruchu, do których należą rowerzyści i piesi, w zderzeniu z samochodem doznają poważnych obrażeń. Przewidujmy zagrożenia, stosujmy się do znaków i przestrzegajmy prawa drogowego, ponieważ dzięki temu unikniemy tragedii.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony