Aktualności

Bezpieczny rowerzysta – akcja z udziałem drona

Dzisiaj zamojscy policjanci prowadzą akcję "Bezpieczny rowerzysta". Sprawdzają, czy rowerzyści w Zamościu jeżdżą zgodnie z przepisami, bezpiecznie i odpowiedzialnie. Do działań wykorzystują policyjny statek bezzałogowy.

Od stycznia do 11 maja bieżącego roku na terenie powiatu zamojskiego doszło do 9 wypadków z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, w tym trzy wypadki dotyczyły rowerzystów.

W trosce o bezpieczeństwo coraz liczniejszej grupy cyklistów policjanci wydziału ruchu drogowego zamojskiej komendy prowadzą dzisiaj działania pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta”. W czasie działań promują bezpieczne, zgodne z przepisami i odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym. Kontrolują również, czy miłośnicy jednośladów jeżdżą zgodnie z przepisami. W czasie akcji funkcjonariusze wykorzystują policyjnego drona, który z powietrza monitoruje zachowanie kierujących rowerami.  

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o bezpieczną jazdę, dobre wzajemne relacje pomiędzy wszystkimi uczestnikami ruchu drogowego, tolerancja i życzliwość to czynniki, które poza przestrzeganiem przepisów, mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska –Bubiło

Powrót na górę strony