Aktualności

Wypadek z udziałem dwóch rowerzystów i Volkswagena

Na ul. Śląskiej w Zamościu 14-letni cyklista uderzył w Volkswagena. Chwile później na leżącego na jezdni cyklistę najechał drugi rowerzysta. Obaj trafili do szpitala. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu, kiedy kierujący autem skręcał w prawo a jadący chodnikiem cykliści przejeżdżali drogę chcąc kontynuować jazdę na wprost. Zachowajmy ostrożność na drodze, zwłaszcza w takich miejscach jak skrzyżowania, gdzie w każdej chwili na drodze może pojawić się niechroniony uczestnik ruchu.

Wczoraj kilka minut po godzinie 18:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło na ulicy Śląskiej w Zamościu. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce załoga karetki pogotowia udzielała pomocy dwóm nastoletnim rowerzystom. Obaj zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania.

Policjanci z ruchu drogowego rozpytując uczestników i świadków zdarzenia oraz na podstawie wykonanych oględzin miejsca i pojazdów oraz powstałych tam śladów wstępnie ustalili, że kierujący Volkswagenem jechał ulicą Jana Matejki. Na skrzyżowaniu z ulicą Śląską rozpoczął manewr skrętu w prawo i wówczas w jego auto uderzył rowerzysta. Cyklista przewrócił się, a po chwili najechał na niego drugi rowerzysta, który też upadł na jezdnię. Obaj rowerzyści przed zdarzeniem jechali chodnikiem biegnącym wzdłuż ulicy Śląskiej.

Cykliści to 14-letni mieszkańcy Zamościa, upadając na jezdnie doznali obrażeń. Volkswagenem kierował 20-latek, również z Zamościa, jemu nic się nie stało. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.  

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Kierując samochodem zwracajmy uwagę na rowerzystów, zwłaszcza w miejscach ograniczonej widoczności oraz na skrzyżowaniach, gdzie w każdej chwili na drodze może pojawić się niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Cykliści również powinni być ostrożni, bo to właśnie ta grupa uczestników ruchu w zderzeniu z samochodem doznaje poważnych obrażeń. Przewidujmy zagrożenia, stosujmy się do znaków i przestrzegajmy prawa drogowego, dzięki temu unikniemy tragedii.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony