Aktualności

Policjanci z wizytą u przedszkolaków z Nielisza

Data publikacji 25.05.2023

Policyjny przewodnik wraz z dzielnicowymi z Posterunku Policji w Nieliszu uczestniczyli w spotkaniu z przedszkolakami. Mundurowi opowiedzieli dzieciakom o zasadach bezpiecznych zachowań i przedstawili specyfikę swojej pracy. Dodatkową atrakcją był krótki pokaz umiejętności policyjnego psa służbowego oraz możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu.

W działalność edukacyjno – profilaktyczną angażuje się wielu funkcjonariuszy z różnych komórek organizacyjnych naszej komendy. Są to między innymi dzielnicowi, policjanci z ruchu drogowego, profilaktyk i policyjni przewodnicy psów służbowych. Szczególnie ci ostatni swoimi praktycznymi pokazami wzbogacają spotkania z dziećmi i młodzieżą.

W ostatnim czasie w spotkaniu z przedszkolakami z Nielisza wzięli udział dzielnicowi z Posterunku Policji w Nieliszu młodszy aspirant Marcin Wójcik oraz młodszy aspirant Tomasz Rzeszutko.  W spotkaniu z dzieciakami uczestniczył także policyjny przewodnik młodszy aspirant Artur Lipski wraz z jego czworonożnym podopiecznym.

W czasie spotkania policjanci przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, podczas zabaw na dworze oraz w czasie podróży samochodem, czy korzystania z drogi. Przedszkolaki miały także możliwość poznania służby policjantów i obejrzenia radiowozu. 

W spotkanie z dzieciakami aktywnie zaangażował się także policyjny czworonóg i pod czujnym okiem przewodnika pokazał swoje umiejętności. 

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków, które z wielkim zainteresowaniem wysłuchały rad policjantów i obejrzały popisy policyjnego psa.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony