Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani dzięki obywatelskim zgłoszeniom

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 65-latek, który jechał ulicami Zamościa kierując Peugeotem. W organizmie miał ponad 2,5 promila. Za podobne przestępstwo odpowie też 35-latek. Mężczyzna kierował Renault mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwi kierowcy wpadli w ręce policjantów dzięki obywatelskim zgłoszeniom.

Wczoraj dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że ulicą Lipską w kierunku Krasnobrodu jedzie kierujący Peugeot. Jedzie bardzo powoli, od boku do boku drogi. Prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Skierowani tam policjanci opisywany w zgłoszeniu pojazd zauważyli na posesji pobliskiego osiedla. Jak się wstępnie okazało kierował nim 65-latek z Zamościa. Policyjne badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila. Z udziałem kierującego zostało wykonane badanie retrospektywne. Mężczyzna przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

O podobnej sytuacji dyżurny komendy został powiadomiony również w środę wieczorem. W tym przypadku pojazdem marki Renault drogą krajową numer 74 w okolicach Szczebrzeszyna porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Natychmiast skierował tam miejscowych policjantów. Wskazany w zgłoszeniu samochód policjanci zauważyli w jednej z miejscowości gminy Szczebrzeszyn. Jak się okazało kierował nim 35-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn. Zgłoszenie potwierdziło się, kierujący Renault w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. 35-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz zakaz kierowania pojazdami. W tych przypadkach zatrzymania były możliwe dzięki właściwej obywatelskiej postawie. Osoby, które zauważyły niepokojące zachowania kierujących, nie wahały się przekazać informacje o zagrożeniu, jakie stwarzali dla siebie i innych pijani kierowcy. Reagujmy w tego typu sytuacjach, dzięki temu na naszych drogach będzie bezpieczniej. 

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony