Aktualności

Tydzień Bezpieczeństwa z udziałem policjanta

Data publikacji 30.05.2023

Dzieci z Przedszkola numer 7 w Zamościu spotkały się z policjantem. Okazją był rozpoczynający się w placówce Tydzień Bezpieczeństwa. W czasie spotkania mundurowy opowiedział przedszkolakom na temat zasad bezpiecznego zachowania w domu, na placu zabaw, czy też w czasie spacerów. Dużymi krokami zbliżają się wakacje, dlatego policjant przypomniał także dzieciakom, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się podczas letniego wypoczynku.

Organizowana każdego roku przez Przedszkole Miejskie nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu pięciodniowa akcja profilaktyczna „Tydzień bezpieczeństwa” ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i ich rodziców. Tematyka profilaktycznych zajęć edukacyjnych obejmuje różne dziedziny życia i dotyczy między innymi bezpieczeństwa w sieci, ruchu drogowym, zasad zachowania się podczas wakacyjnych pobytów nad akwenami wodnymi, czy też pieszych wycieczek. Dzieciaki i ich opiekunowie usłyszą także o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zależności od poruszanej tematyki prelekcje wśród przedszkolaków wygłoszą przedstawiciele różnych służ mundurowych.

Z uwagi na poruszane tematy akcja nie mogła odbyć się bez udziału policjantów z zamojskiej komendy. Wczoraj aspirant sztabowy Dariusz Kuropatnicki, który w komendzie zajmuje się profilaktyką odwiedził przedszkole. Podczas krótkiej pogadanki przypomniał maluchom jak bezpiecznie należy poruszać się po drodze. Wspomniał również o ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz zasadach właściwego zachowania w domu, na placu zabaw, czy podczas spacerów. Policjant przypomniał także zasady bezpiecznego pobytu nad wodą. Szczególną uwagę zwrócił milusińskim na to, aby zawsze słuchały opiekunów i postępowały zgodnie z ich wskazówkami.

W piątek kolejny raz odwiedzimy Przedszkole numer 7. Dzieci będą miały możliwość obejrzenia radiowozów i motocykli. Odwiedzi ich również policyjny pies służbowy ze swoim przewodnikiem

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony