Aktualności

Konkurs dla uczniów podstawówek „Baw się i bądź bezpieczny”

Popularyzowanie wśród najmłodszych uczniów wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym to główny cel konkursu międzyszkolnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Bodaczowie. Do konkursu uczniów przygotował policyjny profilaktyk, zasiadł także w komisji konkursowej. Wczoraj konkurs „Baw się i bądź bezpieczny” został rozstrzygnięty. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szczebrzeszynie.

Wczoraj w Szkole Podstawowej imienia Marii Konopnickiej w Bodaczowie odbył się finał kolejnej edycji międzyszkolnego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym „Baw się i bądź bezpieczny”. Głównym celem konkursu było popularyzowanie wśród uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozwijanie ich kreatywności i wrażliwości artystycznej. Dzięki uczestnictwu w konkursie dzieci miały także możliwość utrwalenia swojej wiedzy o znakach i przepisach drogowych.

siedzące w ławkach dzieci w czasie konkursu

W zmaganiach konkursowych wzięły udział trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych w Szczebrzeszynie, Wielączy Kolonii, Klemensowie i Bodaczowie. Uczniowie klas 1 – 3 musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, przygotować plakat „Bezpieczna droga do szkoły” oraz ułożyć puzzle o tematyce związanej z bezpieczeństwem. Konkurencją było także wspólne malowanie.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja. W jej składzie znaleźli się przedstawiciele Burmistrza Miasta i Gminy Szczebrzeszyn oraz organizatora konkursu -  Szkoły Podstawowej w Bodaczowie. W jury zasiadł również aspirant sztabowy Dariusz Kuropatnicki – policjant zajmujący się w zamojskiej komendzie profilaktyką. Mundurowy wcześniej przygotowywał uczniów do zmagań konkursowych prowadząc w każdej ze szkół biorących udział w konkursie prelekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

dzieci podczas pisania testu konkursowego, w tle za biurkiem siedzi dwie osoby - komisja konkursowo., kobieta oraz policjant

Komisja po burzliwej dyskusji wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szczebrzeszynie. Uczestnicy na zakończenie otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczyła im komisja konkursowa.

zdjęcie grupowe uczestników konkursu

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.  

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony