Aktualności

Policjanci ze Zwierzyńca na podium Zawodów Policyjnych Patroli Rowerowych

Policyjny patrol rowerowy ze Zwierzyńca w składzie mł. asp. Paweł Siębida i mł. asp. Marek Chyl walczył o miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2023 roku”. Zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku, Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych odbyły się w Tykocinie. Do rywalizacji stanęło 17 drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Nasi koledzy ze Zwierzyńca, reprezentując garnizon lubelskiej Policji, zdobyli III miejsce na podium.

Pod koniec minionego tygodnia w Tykocinie odbyły się dwudniowe Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. Zorganizowała je Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku przy współpracy z Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji, Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie oraz Urzędem Miejskim w Tykocinie. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk.

O miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2023 roku” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju.

Lubelski garnizon Policji reprezentowali młodszy aspirant Paweł Siębida i młodszy aspirant Marek Chyl. Obaj funkcjonariusze na co dzień pełnią służbę w Posterunku Policji w Zwierzyńcu. W okresie letnim patrolują Zwierzyniec i okoliczne miejscowości wykorzystując do tego rowery. 

W trakcie zawodów rozegrano łącznie cztery konkurencje. Sprawdzały one wiedzę teoretyczną i  praktyczną policjantów oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawodnicy do pokonania mieli blisko 30 kilometrową trasę i sztafetę biathlonową.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa. Nasi koledzy ze Zwierzyńca w kwalifikacji drużynowej zdobyli III miejsce na podium. Serdecznie im gratulujemy.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony