Aktualności

Potrącenie pieszej w Kornelówce

W Kornelówce w gminie Sitno 56-latka weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego Volkswagena. Kierowca nie zdążył zareagować, auto uderzyło w pieszą. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do wypadku z udziałem osoby pieszej doszło wczoraj około godziny 13:00 na drodze powiatowej w miejscowości Kornelówka (gmina Sitno). Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu wypadku na podstawie relacji uczestników i świadków oraz śladów wstępnie ustalili, że 56-letnia mieszkanka tej gminy z terenu posesji chciała przejść z prawej na lewą stronę drogi, gdzie znajdował się jej pies. Nie rozejrzała się przed przejściem i weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego Volkswagena. Kierujący pojazdem widząc kobietę próbował ją ominąć jednak nie udało się mu uniknąć potrącenia. Po zderzeniu z Volkswagenem 56-latka wpadła do przydrożnego rowu.  

Kobietę z obrażeniami ciała załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Volkswagenem kierował 32-letni mieszkaniec gminy Zamość. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy, podobnie jak 56-latka.

Ustalamy dokładne okoliczności wypadku i apelujemy o rozwagę na drodze.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony