Aktualności

Za kierownicą po alkoholu

38-latka mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu przyjechała Renault na stacje paliw kupić alkohol. Kobieta za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Za podobne przestępstwo odpowie też 53-latek. Mężczyzna kierując Volvem uderzył w ogrodzenie posesji, w organizmie miał blisko 2 promile.

Wczoraj dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na jedną ze stacji paliw w Zamościu Renault przyjechała nietrzeźwa kobieta, kupiła alkohol i odjechała. W zgłoszeniu wskazane były również numery rejestracyjne pojazdu, którym podróżowała.

Policjanci natychmiast zareagowali, ustalili właściciela pojazdu oraz dotarli do kierującej. Była nią 38-letnia mieszkanka Zamościa. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie ponad 2 promile. Mundurowi wykonali badanie retrospektywne z udziałem kobiety. Po sprawdzeniu w dostępnych systemach informatycznych okazało się, że 38-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Kierująca Renault przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Również wczoraj doszło do kolizji z udziałem nietrzeźwego kierującego Volvem. Siedzący za kierownicą 53-latek z gminy Sitno w Jarosławcu jadąc z nadmierną prędkością na skrzyżowaniu pojechał na wprost, przejechał przez chodnik i uderzył w ogrodzenie posesji. Pojazd zatrzymał się na podwórzu. 53-latek w organizmie miał blisko 2 promile. Mężczyzna również odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy o zachowanie trzeźwości za kierownicą i przypominany, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.  

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony