Aktualności

Rodzinny festyn w Jacni z udziałem policjantów

Data publikacji 07.06.2023

Nad zalewem w Jacni (gmina Adamów) odbył się rodzinny festyn dla mieszkańców. Dzieciaki mogły skorzystać z wielu atrakcji. Jedną z nich były pokazy służb mundurowych, wśród których byli również policjanci.

Wczoraj nad zalewem w Jacni (gmina Adamów) odbył się festyn rodzinny dla uczniów szkół podstawowych z Szewni Górnej i Suchowoli oraz dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Dla najmłodszych uczestników było wiele atrakcji, między innymi animacje i konkursy z nagrodami.

Jednym z punktów festynu były pokazy służb mundurowych. Policjanci z zamojskiej komendy prezentowali radiowozy oraz wyposażenie. Każde dziecko mogło wsiąść do policyjnego pojazdu służbowego i poczuć się jak prawdziwy policjant.

policyjny radiowóz oraz stojące obok dzieci

Mundurowi angażowali się również do konkursów dla dzieci wykorzystując każdą sposobność, aby edukować o bezpieczeństwie.

policjantka wśród dzieci

W trakcie rozmów z dzieciakami policjanci przestrzegali przed zagrożeniami i informowali o sposobach ich unikania. Dużą uwagę mundurowi skupili na tematach związanych z  wypoczynkiem, zwłaszcza nad wodą, radzili jak bezpiecznie kąpać się i zachowywać się na plaży.  Mundurowi odpowiadali na pytania dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa, a na zakończenie wszystkim uczestnikom festynu życzyli udanego letniego wypoczynku.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło  

Powrót na górę strony