Aktualności

Zatrzymani za kradzież narzędzi z busa i włamanie do altanki

Trafne dyspozycje dla patroli wydawane przez oficera dyżurnego zamojskiej Policji oraz szybkie działanie pełniących na terenie Zamościa służbę policjantów doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży elektronarzędzi. 19-latka oraz 27-latek wraz z 23-letnim znajomym zabrali narzędzia z zaparkowanego przy ul. Sienkiewicza busa. Odpowiedzialni są też za włamanie do altany na ogródkach działkowych i kradzież z jej wnętrza kosiarki, podkaszarki oraz innych drobnych sprzętów gospodarstwa domowego. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Ze swojego postępowania podejrzani wytłumaczą się w sądzie.

W minionym tygodniu mieszkaniec Zamościa zadzwonił na numer alarmowy informując, że nieznane osoby z użytkowanego przez niego busa ukradły piłę i kosę spalinowe oraz jego telefon komórkowy. Do zdarzenia doszło na ulicy Sienkiewicza w czasie, gdy zgłaszający jako pracownik firmy wykonywał prace porządkowe. Wartość strat oszacowano na 5000 złotych.

Zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego trafiło do dyżurnego zamojskiej Policji, który natychmiast rozpoczął koordynację działań. We wskazane w zgłoszeniu miejsce szybko skierował patrole z terenu miasta. Policjanci patrolując okolice na pobliskim osiedlu zauważyli dwie młode osoby, które starały się za wszelką cenę uniknąć kontaktu z mundurowymi. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy. Policyjny „nos” nie zawiódł. Okazało się, że są to osoby podejrzane o dokonanie zgłoszonej kilkanaście minut wcześniej kradzieży. Zatrzymane osoby to 19-latka i 27-latek, oboje mieszkańcy Zamościa. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia policjanci odzyskali również skradzione przedmioty, które złodzieje ukryli w zaroślach.

W czasie wyjaśniania sprawy policjanci ustalili ponadto, że te same osoby w tym samym dniu włamali się również do dwóch altanek na terenie pobliskich ogródków działkowych. Zabrali tam kosiarkę i podkaszarkę do trawy oraz wkrętarko – wiertarkę elektryczną, jak też inne drobne przedmioty gospodarstwa domowego. Ich wartość właściciel oszacował na kwotę ponad 1400 złotych. Również i te rzeczy zostały przez mundurowych odzyskane.  

W miniony weekend zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonanej wspólnie i w porozumieniu kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Podobnej treści zarzuty w poniedziałek usłyszał też 23-latek, który wspólnie działał z zatrzymaną wcześniej parą znajomych.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast zabór cudzej rzeczy ruchomej zagrożony jest 5 latami pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony