Aktualności

Policjant w czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego

Policjant z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego zamojskiej komendy jadąc po służbie samochodem zauważył idącego chodnikiem poszukiwanego listami gończymi. Natychmiast zareagował i zatrzymał mężczyznę. Poszukiwany 28-latek trafił do zakładu karnego.

Niejednokrotnie policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymują osoby poszukiwane przez organy ścigania. Tym razem policjant Wydziału Patrolowo Interwencyjnego naszej komendy w środę po służbie jadąc samochodem ulicą Odrodzenia w Zamościu rozpoznał idącego chodnikiem mężczyznę, za którym sąd wydał kilka listów gończych.

Natychmiast zareagował i ujął poszukiwanego, następnie powiadomił dyżurnego jednostki, który szybko skierował na miejsce patrol.  

Zatrzymany 28-latek z Zamościa poszukiwany był 5 listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Zamościu. Do odsiadki ma kary pozbawienia wolności w łącznym wymiarze ponad 200 dni za przestępstwo oszustwa i kradzieże.

Ten sam funkcjonariusz kilka godzin wcześniej w czasie środowej służby zatrzymał również innego poszukiwanego sądowym nakazem doprowadzenia. Wspólnie z kolegą z patrolu weszli do jednego z mieszkań na zamojskim osiedlu. Drzwi otworzył im kolega poszukiwanego, który wraz z będącą w mieszkaniu koleżanką zapewniali funkcjonariuszy, że w mieszkaniu nie ma innych osób. Policjanci nie uwierzyli rozmówcom i mieli rację, ponieważ poszukiwanego 23-latka odnaleźli w tapczanie, gdzie schwał się chcąc uniknąć więzienia. 23-latek został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego. Do odbycia ma karę blisko 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło  

Powrót na górę strony