Aktualności

Nietrzeźwi rowerzyści na zakazach

Data publikacji 18.08.2023

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łabuniach, mając zastrzeżenia do stanu trzeźwości dwójki rowerzystów zatrzymali ich do kontroli. Ich podejrzenia były słuszne. 38-letnia cyklistka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a jej kompan również był nietrzeźwy. Oboje naruszyli ponadto orzeczone wobec nich zakazy kierowania pojazdami rowerowymi.

Wczoraj przed południem patrolujący miejscowość Łabuńki Pierwsze policjanci zwrócili uwagę na kierujących jednośladami. Styl jazdy dwójki rowerzystów wskazywał, że mogą znajdować się pod działaniem alkoholu. W trakcie podjętych wobec nich czynności funkcjonariusze potwierdzili swoje przypuszczenia. Już podczas rozmowy z nimi wyczuli woń alkoholu, przeprowadzone badania tylko potwierdziły, że znajdują się pod jego działaniem.

38-latka z gminy Łabunie miała ponad 2 promile. Jak się okazało, nie tylko z powodu wypitego wcześniej alkoholu, nie powinna poruszać się rowerem. Kobieta kierowała jednośladem wbrew sądowemu zakazowi. Zakaz ten, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Zamościu, obowiązuje ją jeszcze przez kilka miesięcy.

Jej kompan, 67-letni mieszkaniec gminy Łabunie, podczas rowerowej przejażdżki naruszył te same przepisy, choć miał o połowę mniej promili w organizmie. On również poruszał się jednośladem w czasie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów rowerowych.

Wkrótce para cyklistów ponownie stanie przed Sądem. Odpowiedzą za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia tego typu pojazdów.

 

aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

  • umundurowany policjant trzymający w ręku urządzenie do sprawdzania stanu trzeźwości
Powrót na górę strony