Aktualności

Policyjne małżeństwo na wolnym zatrzymało kierowcę, który miał cofnięte uprawnienia i był poszukiwany.

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem nie tylko podczas służby. Policyjne małżeństwo z Lublina przebywając w Zamościu w czasie wolnym zatrzymało kierującego Audi, który miał cofnięte uprawnienia. Ponadto auto, którym kierował 28-latek nie było ubezpieczone i nie miało ważnych badań technicznych, a sam kierujący był poszukiwany.

W minioną sobotę policjant z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wraz żoną policjantką z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie spędzali czas wolny w Zamościu. Dojeżdżając do miasta w Sitańcu zauważyli kierującego Audi, który jechał bardzo wolno, miał problemy, aby utrzymać prawidłowy tor jazdy, stwarzał zagrożenie dla innych kierujących.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, powiadomili dyżurnego zamojskiej komendy i pojechali za „niepewnym” kierowcą. Na ulicy Szwedzkiej wykorzystali moment, kiedy kierujący Audi zatrzymał się udaremniając mu dalszą jazdę.

Na miejsce przyjechali zawiadomieni o zdarzeniu policjanci z zamojskiego ruchu drogowego. Badanie kierującego Audi 28-latka z Zamościa wykazało, że był trzeźwy.

28-latek popełnił jednak inne przestępstwo – kierował pojazdem pomimo wydanej blisko rok temu decyzji o cofnięciu uprawnień. Jak się okazało był również poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo 28-latek poruszał się pojazdem, który nie miał ważnego ubezpieczenia oraz aktualnych badań technicznych.

28-latek skorzystał z możliwości wpłaty grzywny i nie trafił wiec za kratki. Odpowie natomiast za kierowania pojazdem nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony