Aktualności

Policjanci z Zamościa na podium kolarskiego wyścigu „Małopolska Majka Days”

Data publikacji 29.08.2023

Monika Mazur oraz Radosław Wasilewski policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu z sukcesami zakończyli kolarski wyścig „Małopolska Majka Days”. Zdobyli miejsca na podium. Monika Mazur była I na mecie wśród wszystkich startujących policjantek i II wśród wszystkich uczestniczek wyścigu w swojej kategorii wiekowej. Radosław Wasilewski natomiast w kategorii wiekowej policjantów do 44 lat był III. Trzeci był również w klasyfikacji wszystkich mężczyzn startujących na dystansie Medio Fondo.

W miniony weekend 27 sierpnia w Dobczycach odbyła się VI edycja wyścigu „Małopolska Majka Days” – kolarskie święto z udziałem olimpijskiego medalisty Rafała Majki. Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa szosowego w Polsce, promocja lokalnych atrakcji turystycznych oraz propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji. We wszystkich kategoriach wiekowych uczestnicy rozpoczynali wyścig ze startu wspólnego, mając do wyboru trzy dystanse. Trasy z licznymi wzniesieniami biegły przez okolice miasta Dobczyce, powiat myślenicki oraz limanowski.

Wzorem lat ubiegłych wprowadzono też klasyfikację indywidualną „Policjant” Open. Rywalizacja mundurowych z podziałem na płeć odbyła się na blisko 60 kilometrowym dystansie. W wyścigu udział brało wielu policjantów, wśród których jechał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster. Uczestnikami wyścigu byli też zamojscy policjanci Monika Mazur i Radosław Wasilewski.

Monika Mazur z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu wśród wszystkich startujących w wyścigu policjantek dojechała do mety jako pierwsza. Monika zajęła też II miejsce na podium w swojej kategorii wiekowej z uwzględnieniem wszystkich uczestniczek wyścigu.

Radosław Wasilewski, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Szczebrzeszynie również zakończył kolarskie zmagania zajmując miejsce na podium. Ze wszystkich startujących policjantów w kategorii wiekowej do 44 lat na mecie był trzeci, również trzeci był w klasyfikacji wszystkich startujących na tym dystansie mężczyzn, natomiast w klasyfikacji ogólnej na około 200 zawodników był szósty.

Organizator imprezy przewidział również klasyfikację drużynową. Reprezentacja polskiej Policji nie miała sobie równych. Funkcjonariusze naszej formacji zajęli I miejsce.  

Monika Mazur oraz Radosław Wasilewski tydzień wcześniej (20 sierpnia) w Warce uczestniczyli w VI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym. W wyścigu uczestniczył również inspektor Wiesław Pawluk Komendant Miejski Policji w Zamościu. W trudnych warunkach pogodowych kolarze musieli pokonać 66 kilometrów. Padający deszcz i silny wiatr nie przeszkodziły Monice. Również i z tego wyścigu wróciła z medalem. W swojej kategorii dojechała do mety jako II. Pan Komendant oraz Radosław Wasilewski w swoich kategoriach zdobyli czwarte miejsca.

Naszym policyjnym kolarzom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby dalej realizowali swoją pasję osiągając jak najlepsze wyniki.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

  • policjantki w strojach sportowych na podium
  • zwycięskie drużyny kolarskiego wyścigu na podium
  • policjanci w kolarskich strojach sportowych na podium
  • policjanci w rowerowych strojach sportowych na podium. Na podium stoi również Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster
  • policjantki w sportowych strojach na podium
  • Policjantki w strojach sportowych na podium. Przed podium stoi dwóch umundurowanych policjantów.
Powrót na górę strony