Aktualności

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu zamojskiego

Podczas wczorajszej akcji „Prędkość” policjanci zamojskiego ruchu drogowego na drogach naszego powiatu ujawnili ponad 200 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Apelujemy o respektowanie przepisów, gdyż nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj na terenie całego kraju prowadzone były działania „Prędkość. Do akcji włączyli się również policjanci zamojskiego ruchu drogowego. Dbając o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu bacznie obserwowali kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Ponieważ taki był nadrzędny cel akcji - zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci zwracali również uwagę na inne niezgodne z prawem zachowania kierujących, które powodują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak się okazuje większość kierowców to odpowiedzialni użytkownicy naszych dróg, poruszają się z dozwoloną prędkością, zdając sobie sprawę z tego, że nadmierna prędkość stwarza niebezpieczne sytuacje drogowe i może prowadzić do tragicznych wypadków.

Niestety zdarzali się i tacy, którzy jechali zbyt szybko łamiąc prawo i zasady bezpieczeństwa. W czasie wczorajszych działań policjanci na drogach powiatu zamojskiego odnotowali 214 wykroczeń drogowych, w tym aż 208 dotyczyło nadmiernej prędkości.

W czasie jednej z kontroli wyszło na jaw, że kierujący BMW 30-latek popełnił nie tylko wykroczenie drogowe, ale również przestępstwo. Mieszkaniec Zamościa miał, bowiem orzeczony wyrokiem sądu zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Odpowie teraz nie tylko za to, że jechał zbyt szybko, ale również za złamanie sądowego zakazu, a grozi za to do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy, że prędkość niedostosowana do obowiązujących przepisów oraz panujących warunków drogowych jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Apelujemy, więc do kierujących o rozsądek i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony